Işık Sistemleri

Sahne, ses ve görüntü sistemlerinin bir başka tamamlayıcısı da ışık sistemleridir. Işık sistemleri ile etkinliğe farklı bir boyut, artı bir dinamizm katılmış olur. İzleyicide heyecan, ilgi, coşku uyandırır. Seyircinin ilgisini cezbederek sahnede sergilenen şov veya sunumla bir bütünlük oluşturur. İzleyiciyi sahnenin renkli ışıklı büyüsüne kapılmasında önemli rol oynar.

Işık sistemleri seçiminde renk ve sahne dekorunun uyumluluğu sahnenin konumu yapılan etkinliğin amacı doğrultusunda ışık ekipmanları farklılıklar gösterir. Işığın yoğunluğu, ışık sahne ilişkisi profesyonelce yapılmalı. Tamamen görsel bir öge oluşundan dolayı izleyiciyi ve etkinliği gerçekleştirenleri yormamalıdır. Sahnenin büyüklüğü izleyici kitlesinin oluşturduğu alana göre ışık sistemleri veya ışık grupları oluşturulur.

Sahne ve oturma bölümlerinin ışık düzenekleri tespiti sayısının belirlenip, hangi bölüme hangi ışık sitemleri veya grupları konulacağının taslağının çıkarılması, detayların belirlenmesi, ışık gruplarının yerleştirilmesi, kablolama düzeneğinin sağlanması ve ışık seviyelerinin ayarlanmasıyla test aşamaları ile hazır hale getirilmesinde, Mega Organizasyon tüm ekip ve kaliteli malzemeler siz müşterilerimizin projelerinde görev almaya hazırdır.

Bizimle iletişime geçmek için tıklayın.

/